O NÁS

Vítáme Vás na stránkách naší chovatelské stanice JESSTYNO, založené v roce 2010.

Dlouho jsme uvažovali o pořízení knírače do naší rodiny. Dříve byste u nás našli jen německé ovčáky, jen starší dcera si malého knírače pepřáka pořídila. Sice na něm nechovala, ale roky jí dělal radost a už tehdy jsme poznali, jací jsou knírači paličáci.

Manžel, který pracoval 20 let jako psovod u policie, si léta knírače přál, ale s tím, že si jej pořídí až po ukončení služební činnosti. Tak se u nás na jaře roku 2003 objevilo štěně velkého černého knírače jménem Artur z Libějovického parku a protože můj starý ovčák už měl také svá léta, na podzim téhož roku přibylo do naší rodiny další černé potěšení - Argo z Ledenic.

Nejdříve jsme se věnovali hlavně výcviku, ale pak přišlo nařízení, že naši psi s kupírovanýma ušima nikam nesmí (ani na cvičák) a tak jsme na chvilku kapitulovali. Druhá dcera si za vysvědčení už dva roky přála taky svého pejska. Nejdříve cvičila jako malá s plyšáky a pak to zkoušela i s Argem a její první úspěch byl, když mezi dospělými vyhrála vánoční závod. Ale přeci jenom to nebylo ono. Tak jsme jí v roce 2006 štěňátko-holčičku jménem Jackie pořídili a pomalu jsme začínali uvažovat o založení chovatelské stanice.

Naší prioritou je zdraví našich pejsků, sportovní a chovatelské úspěchy a do budoucna zodpovědní majitelé našich štěňátek.

Knírač je profesor..., všechno po vás kontroluje, když něco nechce, tak si staví hlavu, když on vidí za roh, vy musíte vidět za druhý, ale hlavně je to chytrý a oddaný kamarád.

foto

Poslední změna: 22.5.2019

marlen © 2019

Zákonem na ochranu zvířat proti týrání (246/1992 Sb.) je v ČR zakázáno kupírování uší.